KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14576023
nr 1457 6023
Knut Valinder
(1909-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskaps med rådjur. Olja på duk, 80x65cm, yttermått inklusive ram: 87x73cm
Knut Valinder, född 1909 i Göteborg, död 1987, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 mars 2022
kl 20:24:56
23/3 07:00:07
Knut Valinder
Läs mer om Knut Valinder